WordPress 16-05-2022 11:00

cyber_Labs: motywy blokowe. Poznaj nowości WordPress!

Prelegent: Magdalena Paciorek
cyber_Labs: motywy blokowe. Poznaj nowości  WordPress!

Poznaj nowe możliwości WordPressa!

Jesteś programistą lub freelancerem i chcesz nauczyć się nowego sposobu tworzenia motywów w WordPressie? Chcesz poznać nowe możliwości, które nadchodzą już niebawem, wraz z WordPressem 6.0? Zapisz się na cyber_Lab – serię 3 webinarów, podczas których od zera stworzysz w pełni działający motyw, składający się z szablonów edytora blokowego.

Webinar przeznaczony jest dla:

  • programistów i programistek, zajmujących się tworzeniem dedykowanych motywów do WordPressa i chcących poznać nowy sposób ich tworzenia,
  • freelancerów i freelancerek, tworzących strony dla klientów i chcących wypróbować możliwości edytora blokowego do tworzenia wszystkich elementów strony,
  • wszystkich osób, które choć odrobinę znają HTML & CSS i chciałyby nauczyć się tworzyć motywy do WordPressa przy pomocy edytora blokowego.

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI
Dla osób, które poprawnie wyklikują WordPress i może zaczęły tworzyć strony na innych, głównie w Elementorze. Potrafią zmodyfikować kod (głównie templatki, CSS) i się tego nie boją. Webinar będzie również pomocny dla zaawansowanych programistów

Część pierwsza | 9 maja, godz. 11

Cel: Zrozumiesz jak działa motyw blokowy

W pierwszej części cyber_Laba postaramy się zrozumieć, jak działa motyw w WordPressie. Przyjrzymy się bliżej temu jak motyw jest ładowany, skąd WordPress wie co wyświetlić na danej podstronie i której templatki użyć. Sprawdzimy też, na czym polega różnica między motywem blokowym a, znanym nam już, motywem klasycznym.

Część druga | 16 maja, godz. 11

Cel: Nauczysz się tworzyć templatki motywu blokowego

W drugiej części cyber_Laba stworzymy własny, w pełni działający, motyw blokowy. Cały motyw wyklikamy z bloków! Następnie wykorzystamy kod wygenerowany z edytora, aby utworzyć templatki poszczególnych widoków naszego WordPressa.

Część trzecia | 23 maja, godz. 11

Cel: Stworzysz dedykowany styl dla motywu

W trzeciej części cyber_Laba dostosujemy edytor do potrzeb projektu. Zdefiniujemy domyślną paletę kolorów, szerokości kontenera i odstępy między elementami na stronie. Dodamy własne style CSS oraz utworzymy wzorce bloków.

WAŻNE! Zapisy trwają do 09.05.2022 do godziny 10.30.

ewangelista wordpress Magdalena Paciorek

Magdalena Paciorek

WordPress Evangelist & Developer w Cyber_Folks za dnia, freelancerka w nocy. Z WordPressem związana od ponad 10 lat, od roku z Gutenbergiem. Prelegentka na licznych wydarzeniach WordPressowych. Współorganizatorka WordCampów, w tym WordCamp Europe.