Ogromna aktywność

Bardzo cieszymy się Waszą aktywnością, wyrażaną w licznych opiniach i sposobie korzystania z usług. W minionym roku byliście szczególnie aktywni także poza samymi serwerami, audytując swoje strony (5.520 audytów strony) oraz generując bezpłatne polityki prywatności – (8.527 polityk prywatności!). Tysiące z Was uczestniczyło w naszych webinarach (25.906 wpisów w tabeli z zapisami). Jak dobrze było robić to wszytko z Wami!

Nie mniejszą aktywność przejawialiście w zakresie korzystania z usług hostingowych, co doprowadziło nas do decyzji o zwiększeniu pakietów, ale zanim opowiemy o tym – koniecznie zapoznaj się z informacją o zmianach w zakresie domen, przede wszystkim – związanych z wycofaniem przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową możliwości rezerwacji domen .PL

Ważne zmiany w rejestracji domen

NASK zmienia zasady dla domeny .pl, likwidując możliwość 14-dniowej rezerwacji domeny. Tym samym kiedy zamawiasz domenę krajową – to od razu musisz ją opłacić. W przeciwnym wypadku będzie ona wciąż wolna i każdy będzie mógł zarejestrować domenę przed Tobą. Wycofanie rezerwacji przez NASK następuje 8. stycznia. Od tego dnia domeny, na których Ci zależy, należy warto opłacać od razu.

Domeny PL nie będą już rezerwowane! Oznacza to dużą zmianę w stosunku do wcześniejszych zasad. Teraz o tym, czy uda Ci się zarejestrować domenę zdecyduje szybkie opłacenie.

Nowy Rok to także zmiany w zakresie ceny odnowienia domen regionalnych i funkcjonalnych NASK oraz niektórych domen globalnych. Zmiana cennika domen w zakresie odnowień nastąpi 7. stycznia 2020 roku. Obowiązujące informacje znajdziesz w cenniku domen, ale już teraz informujemy, że ciesząca się największą popularnością domena najwyższego poziomu .PL – ma zachowaną cenę z zeszłego roku. Zmiana ceny odnowienia będzie dotyczyć domen regionalnych, funkcjonalnych, globalnych, eu – odnowienie będzie kosztować tyle samo, co dla domeny krajowej .PL

Powiększenie hostingów

Obserwując sposób używania usług i rosnące potrzeby użytkowników, powiększamy parametry usług hostingu www. Parametry pojemności i transferu zostają powiększone dla większości pakietów hostingowych.

Pakiety obowiązujące od 7. stycznia mają następujące parametry.

Pakiet Pojemność Transfer/mc Cena/rok netto
POCZTA PRO150 GB ->180 GBbez limitu350 zł
W1GB5 GB -> 7 GB 150 GB – > 250 GB129 zł
W2GB10 GB -> 15 GB 300 GB -> 500 GB 189 zł
W5GB25 GB -> 30 GBbez limitu249 zł
W10GB50 GB -> 60 GB bez limitu 349 zł
WPRO100 GB -> 120 GB bez limitu 399 zł
SSD5 GB -> 10 GB bez limitu 199 zł
SEO10 GB -> 15 GB600 GB -> 750 GB299 zł

Wszystkie parametry zostaną podniesione od 7. stycznia. Do końca opłaconego okresu cena każdego hostingu także pozostaje niezmieniona.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?