Transfer domen – krajowe, zagraniczne, eu

  • Domeny i SSL
  • Transfer, cesja, zmiana delegacji

Transfer aktywnej domeny .pl można rozpocząć samodzielnie w panelu klienta -> panel.cyberfolks.pl -> Twoje domeny -> Transfer domeny. Następnie należy uzupełnić pola „Nazwa domeny” i „Kod authinfo” i rozpocząć transfer. Transfer domen krajowych (.pl) jest bezpłatny. Do transferu domen od partnerów NASK potrzebny jest kod authinfo, który powinien być udzielony bezpłatnie od dotychczasowego rejestratora domeny. Transfer domen krajowych można również wykonywać, gdy domena wygasła jest to tak zwany transfer z odnowieniem (kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółowe informacje). Po transferze domeny .pl data wygasania domeny pozostaje taka sama jak u poprzedniego rejestratora. Po rozpoczęciu transferu domeny .pl na maila przypisanego do domeny wysyłany jest link do potwierdzenia transferu, prosimy o upewnienie się czy mają Państwo dostęp do tego maila (informację jaki to jest mail można uzyskać u obecnego rejestratora). Po potwierdzeniu danego linku domena zostanie dodana do panelu klienta do 24 godzin.

W celu wykonania transferu domen zagranicznych do nas prosimy przesłać zgłoszenie zawierające nazwę domeny oraz kod AUTHINFO pod adres finanse@cyberfolks.pl. Zgłoszenie można utworzyć z panelu klienta lub z adresu mailowego przypisanego do konta na którym mamy rozpocząć transfer domeny. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy o dalszych krokach wykonania transferu. Przed rozpoczęciem transferu prosimy o upewnienie się czy dane kontaktowe w domenie są takie same po obu stronach.

Transfer domen .eu jest odpłatny. Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za odnowienie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Istnieje możliwość wykonania transferu wygasłej domeny .eu. Po kontakcie mailowym wystawimy proformę na transfer domeny .eu, a po zaksięgowaniu wpłaty i podaniu kodu authinfo taki transfer zostanie rozpoczęty. Do 24 godzin od rozpoczęcia transferu domena będzie dodana w panelu klienta.
Transfer domen zagranicznych (.com .net .biz .info itp..)  jest również odpłatny. Po wysłanym zgłoszeniu na finanse@cyberfolks.pl wystawimy proformę za transfer, a po zaksięgowaniu wpłaty taki transfer rozpoczniemy na wskazanym koncie. Transfer trwa ok. 7 dni od momentu jego rozpoczęcia. Opłata za transfer domeny jest jednocześnie opłatą za przedłużenie domeny o 12 miesięcy, licząc od jej obecnej daty wygasania. Domena musi być odblokowana do transferu (status UNLOCK lub ok) oraz musi mieć dezaktywowaną opcję Privacy Protection. Transfer domeny globalnej może być rozpoczęty nie później niż 10 dni przed wygaśnięciem domeny oraz minimum 60 dni po odnowieniu domeny czy wykonaniu cesji.

Po zakończeniu transferu na maila przypisanego do domeny rejestr może wysłać wiadomość w celu weryfikacji adresu mailowego, wtedy należy kliknąć w otrzymany link i potwierdzić dany adres mailowy (mail wysyłany jest w języku angielskim).

transfer-domen-krajowe-zagraniczne-eu
>
Krzysztof Przybyła
Szukaj
Generic filters