Jaki rekord SPF dla server_Panel?

Artykuł dla panelu:
ServerPanelserver_Panel

Każda nowa domena obsługiwana na naszych serwerach DNS domyślnie posiada rekordy SPF pozwalające na wysyłkę poczty przez serwery pocztowe działające w oparciu o server_Panel. Jeżeli posiadasz własny serwer pocztowy i chciałbyś dodać jego adres IP do listy uprawnionych do wysyłki z Twoich domen możesz to zrobić edytując istniejące rekordy w zarządzaniu domenami w panelu klienta.

Rekordy SPF to rekordy typu TXT o specjalnej składni. Obsługiwane przez nas domeny mają rekordy TXT o następującej wartości:

"v=spf1 redirect=_spf.ogicom.pl"

Jeżeli adres Twojego serwera pocztowego to 90.100.110.120 to rekord TXT dla Twojej domeny po edycji powinien wyglądać następująco:

"v=spf1 ip4:90.100.110.120 include:_spf.ogicom.pl"

Zapis taki zostanie zinterpretowany przez serwer odbiorcy w następujący sposób: sprawdź czy adres IP, z którego nastąpiła próba wysłania wiadomości to 90.100.110.120, jeśli tak to przepuść maila, jeśli nie sprawdź czy pasuje do adresów z listy rekordów SPF dla _spf.ogicom.pl. Jeśli IP zawiera się w liście adresów dla _spf.ogicom.pl to przepuść wiadomość, a jeśli nie, to ją odrzuć.

Więcej o zabezpieczeniach SPF można przeczytać w naszej pomocy przy zabezpieczeniach antyspamowych.

jaki-rekord-spf-dla-server_panel
>
Wiktor Słup-Ostrawski