Badanie jakości połączenia (MTR)

  • Najczęstsze błędy/limity
  • Serwery

Zdarzają się sytuacje gdy prędkość transferu, albo stabilność połączenia z naszymi serwerami nie jest satysfakcjonująca. Nie zawsze jednak jest to spowodowane problemami z naszą infrastrukturą. Do pełnej analizy przyczyn problemu niezbędne jest ustalenie czy problem nie leży gdzieś pomiędzy Twoim komputerem, a naszymi serwerami. Do tego celu idealnie nadaje się narzędzie WinMTR. Można je bezpłatnie pobrać z adresu:http://sourceforge.net/projects/winmtr/files/latest/download (po kliknięciu w link należy odczekać około 5 sekund).

Aplikacja nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować ją np. na pulpit i uruchomić. W przypadku systemów Windows VISTA i nowszych program należy uruchomić poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszy i wybranie opcji „Uruchom jako administrator”.

Aby rozpocząć badanie jakości połączenia w polu 1. proszę wpisać adres serwera, a następnie kliknąć przycisk „Start” (2.).

https://pomoc.a24.domeny.pl/content/uploads/2020/01/2018072620686950.png

Po wysłaniu przynajmniej 25 pakietów (kolumna Sent 3.) można przyciskiem „Copy Text to clipboard” (4.) skopiować wynik do schowka, a następnie wkleić go do zgłoszenia.

https://pomoc.a24.domeny.pl/content/uploads/2020/01/20180726797578.png
badanie-jakosci-polaczenia-mtr
>
Dominik Roth
Szukaj
Generic filters