Uruchom swój sklep internetowy na _Stores w ciągu 14 dni, a otrzymasz w PREZENCIE książkę "Patent na e-commerce" autorstwa Krzysztofa Domaradzkiego >>>

PHP 7.2 jako domyślne


Jako właściciel lub twórca stron zasługujesz na to, żeby stale korzystać z nowych, bezpiecznych technologii. Od 2019 roku do PHP w wersjach 5.X nie będą wydawane łaty bezpieczeństwa. Dlatego dla nowo dodanych domen i subdomen domyślnie włączamy PHP 7.2


Wersja domyślna PHP

W związku z tym, na wszystkich serwerach hostingowych, ustawiliśmy PHP 7.2 jako domyślne dla wszystkich nowo dodanych domen i subdomen.

Starsze wersje można jak zawsze ustawić w panelu administratora -> PHP – zaawansowane ustawienia -> Ustawienia.

Również w konsoli SSH domyślną wersją będzie teraz PHP 7.2.

Pozostałe wersje są dostępne poprzez aliasy – php52, php70, itp.

Przy okazji lepsza wydajność

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że PHP 7.2 jest, poza lepszym bezpieczeństwem, także o wiele bardziej wydajne. Wyniki PHP Benchmark Script nie pozostawiają wątpliwości, różnice względem starych wersji 5.x bywają pięciokrotne. Standardowy benchmark w wersji 5.2 wykonuje się ok. 5 sekund, podczas gdy w wersji 7.2 – około jednej sekundy.

Dlatego właśnie zachęcamy Cię do skorzystania z nowej wersji PHP nawet, jeśli masz starszą stronę, oczywiście po potwierdzeniu kompatybilności kodu z nową wersją interpretera.

Artur Pajkert z kubkiem cyber_Folks
>
Artur Pajkert
Od 18 lat dzieli się wiedzą i poradami w sprawach e-marketingu i hostingu, jako menedżer, autor publikacji, prelegent, bloger, wykładowca akademicki.

4 odpowiedzi na "Zmiana domyślnej wersji PHP"

 1. Adrian pisze:

  Według mnie jeśli wpek, nie działa w oparciu o php 7.x to znaczy, że albo ktoś nie ma pojęcia, albo robi stronkę hobbystycznie, to co autor napisał faktycznie w praktyce przekłada się na przyspieszenie działania strony.

  1. Artur Pajkert pisze:

   PHP im nowsze tym szybsze, bardziej funkcjonalne i bezpieczne. Osoby, które od dawna używają hostingu i mają stare aplikacje, mogą jednak napotkać problem z archaicznymi funkcjami PHP. Strona może po prostu nie działać prawidłowo po przejściu na PHP 7.x. Na szczęście szybko można przywrócić poprzednią wersję interpretera i spokojnie pracować nad usunięciem tego problemu, choć tu bez programisty się raczej nie obejdzie. Wiesz Adrian – naprawdę nie tylko hobbystyczne strony stoją na PHP 5.x- czasem ktoś ma stronę komercyjną, ale zrobioną dawno temu i zwyczajnie o nią nie dba.

 2. Adrian pisze:

  Dba wtedy, jak padnie 😉 – następuje panika wszystkich, od magazyniera, po panią z księgowości.

 3. Ja tam z 5x przeskoczyłem na 7.2.9 nagle i nie zauważyłem żadnego wzrostu prędkości strony. W googe page speed jest taka sama wartość w zasadzie wytyczania się strony. Ale to może u mnie choć strona jest na wordpress więc php wersja ma bardzo duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?