W erze masowej produkcji i syntetycznych zapachów, sklep panieteryczna.pl jest oazą autentyczności i powrotu do natury. Oferuje wyjątkowe, ręcznie robione kadzidła, które cieszą się coraz większą popularnością. Jego założycielka Iwona Łapińska miłość do ziół i tradycji wyniosła z rodzinnego domu. W naszym wywiadzie opowiada o inspiracjach, jakie czerpie z dziedzictwa swojej rodziny, wyzwaniach związanych z prowadzeniem biznesu oraz planach na przyszłość. Poznajcie historię, która pokazuje, jak pasja i determinacja mogą prowadzić do sukcesu w harmonii z naturą.

– – – 

Co zainspirowało Cię do założenia sklepu Pani Eteryczna i rozpoczęcia produkcji naturalnych kadzideł słowiańskich? Opowiedz trochę o sobie.

Dzień dobry 🙂 Mój sklep w aktualnej formie funkcjonuje dopiero od kilku miesięcy, jednak wcześniej przez dwa lata działałam sprzedażowo w innych miejscach w sieci, między innymi na platformie do sprzedaży rękodzieła. 

Do założenia własnego sklepu skłoniła mnie narastająca popularność mojego ziołowego rękodzieła oraz fakt, że chciałam być niezależna. W moim sklepie sprzedaję nie tylko kadzidła, ale to właśnie one cieszą się największą popularnością.

Jakie znaczenie mają dla Ciebie tradycje i wiedza przekazywana przez pokolenia w Twojej rodzinie?

Ogromne! Mam silne korzenie, jeżeli chodzi o zioła i słowiańskie klimaty. Moja prababka była znaną zielarką na Wołyniu. Ja czuję z nią wielopokoleniową więź i sama siebie nazywam wiedźmą w piątym pokoleniu. Wierzę, że to właśnie ona w prostej linii żeńskiej przekazała mi umiłowanie do ziół, chociaż zarówno moja mama jak i jej mama również przekazywały mi ciekawostki ziołowe i magiczne. 

 Jakie były największe wyzwania, z jakimi musiałaś się zmierzyć na początku swojej działalności?

Nie ukrywam, że sprawy urzędowe są dla mnie ogromnym wyzwaniem. A tak na serio to chyba w przypadku każdego sklepu największym wyzwaniem jest dotarcie do potencjalnych klientów.

Jakie są najważniejsze cechy Twoich kadzideł, które wyróżniają je na tle konkurencji?

Duża ilość czystego materiału roślinnego oraz zachowane piękne kolory to najważniejsze cechy wyróżniające moje smużki. Moje klientki nazwały je kadzidłami premium i myślę, że to dobre ich określenie. 

Jakie korzyści przyniosło Ci korzystanie z platformy _Stores w uruchomieniu i codziennym zarządzaniu sklepem?

Dużą korzyścią jest możliwość optymalizacji treści, dzięki czemu raz wykonana praca przynosi efekty również w przyszłości. Nie bez znaczenia jest również możliwość decydowania o wyglądzie sklepu oraz treściach w nim zawartych. Jestem tutaj u siebie.

Jakie techniki i procesy stosujesz, aby zapewnić najwyższą jakość swoich produktów?

W przypadku ziół największe znaczenie ma prawidłowy zbiór i proces suszenia. Zioła zawsze pozyskuję w suchy, słoneczny dzień i suszę w ciemnym przewiewnym miejscu. To podstawowa zasada wszystkich zielarzy. Moją suszarnią jest idealnie przystosowany do tego stary strych, dlatego moje zioła po wysuszeniu zachowują nie tylko piękny kolor, ale również moc.

W jaki sposób dbasz o to, aby zioła wykorzystywane w Twoich kadzidłach pochodziły z ekologicznych i czystych źródeł?

Większość materiału roślinnego pozyskuję z mojego ekologicznego ogrodu. Jest bardzo duży, dlatego mieści się tutaj wiele roślinnego dobra. Mam tutaj również drzewa, takie jak cyprysy, świerki czy jałowce. Mam też swoje miejsca w okolicy, w których pozyskuję rośliny, których nie posiadam w ogrodzie w wystarczającej ilości, np. bylicę i wrotycz. Dbam o to, żeby były to miejsca czyste i niezmącone energią miasta czy przemysłu.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie Twój 100-letni dom i jak wpływa na Twoją pracę?

To właśnie dom natchnął mnie do pracy z ziołami. Kiedy kilka lat temu kupiliśmy stary piękny dom z ogromnym dojrzałym ogrodem, zamarzyłam, żeby nie musieć go za często opuszczać, np. codziennie chodząc do pracy. Chciałam pracować w nim i tak się stało. Ogród jest miejscem, gdzie zbieram zioła, strych stał się suszarnią, a stary stół w jadalni stał się moim biurkiem i punktem dowodzenia. Mój dom stał się moim miejscem na ziemi, prywatnie i zawodowo.

Jakie opinie otrzymujesz od klientów na temat swoich produktów i obsługi w sklepie Pani Eteryczna?

Część z moich klientek wraca po ponowne zakupy. Jest to dla mnie najlepszą opinią i motywacją do dalszego motania kadzideł. Wiele dobrego czytam też  o moich kadzidłach na Instagramie, bo to właśnie ta platforma służy mi głównie do kontaktu z klientami.

Jakie strategie marketingowe stosujesz, aby zwiększyć świadomość marki i przyciągnąć nowych klientów?

Z ziołowym contentem jestem aktywna na kanałach social media, z których linkuję do mojego sklepu. Można mnie znaleźć na Instagramie, Tik Toku, Facebooku oraz Pintereście. Dbam również o content w samym sklepie, żeby był czytelny i przyjazny dla wyszukiwarek.

Czy możesz podzielić się historią sukcesu, która miała duży wpływ na rozwój Twojego sklepu?

Za każdym sukcesem stoi praca i czas w nią włożony. 

Jakie są Twoje długoterminowe cele i plany związane z rozwojem asortymentu i działalności sklepu?

W moim sklepie aktualnie znajduje się głównie ziołowe rękodzieło. Najwięcej jest kadzideł, ale są również mieszanki ziołowe, perfumy z naturalnymi olejkami eterycznymi oraz mazidła do ciała. Poza sprzedażą zajmuję się także edukacją ziołową, dlatego w przyszłości w sklepie pojawią się również zielniki do pobrania.

Jak platforma _Stores wspiera prostotę i efektywność zarządzania Twoim sklepem?

Platforma _Stores jest intuicyjna i nie wymaga szerokiej wiedzy informatycznej, żeby zarządzać sklepem. To dla mnie ważne. Posiada również wiele cennych funkcji, dzięki którym można rozwijać sklep.

Jakie wartości przyświecają Ci w codziennej pracy i jak starasz się je przekazać poprzez swoje produkty?

Każde rękodzieło oddaje energię osoby, która je utworzyła, dlatego do pracy zawsze przychodzę z otwartym sercem i umysłem. Nigdy w złości i z emocjami. Dobra energia to kolejna ważna cecha moich kadzideł.

Co doradziłabyś innym osobom, które zastanawiają się nad założeniem własnego sklepu?

Doradziłabym, żeby się nie bać i nie analizować milion raz każdej rzeczy. Sklep najlepiej działa jak już go mamy!

Dziękuję za rozmowę!

>
Kacper Skoczylas
Pasjonat marketingu, e-commerce oraz aktywnego trybu życia, obecnie przygotowuje się do pełnego IRONMANA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Polecane dla Ciebie

Szukasz dalej?